Na pewno każdy z nas zdążył już zauważyć, że miłość w czasach pandemii zostaje wystawiana na próbę. Izolacja oraz brak dostępu do kultury i różnych form rozrywek wpływa nie tylko na samopoczucie psychiczne ale także na związki.

Jak zmiany w życiu zawodowym wpływają na związki?

Pandemia wymusiła wiele zmian w życiu zawodowym Polaków. Część osób musiała pozostać na emigracji. Inni przestali w ogóle pracować, bo uniemożliwiają im to obostrzenia rządowe. Są i tacy, którzy stracili pracę w wyniku bankructwa restauracji czy hotelu. Wreszcie bardzo duża grupa osób zmuszona jest pracować zdalnie w domu. Relacje w czasach pandemii stają się bardzo trudne w sytuacji, gdy para zarabia mniej albo w ogóle traci dochody. W wiele związków wkradł się stres i niepokój, bo przyszłość jest niepewna i nie wiadomo, czy uda się utrzymać obecną pracę. Partnerzy kłócą się więc częściej bo stres udziela się wszystkim stronom.

Praca w domu a związki

W czasie pandemii wiele rodzin na długo zostało zamkniętych w domach czy to z powodu kwarantanny czy pracy oraz nauki zdalnej. Okazuje się, że takie warunki relacje w czasach pandemii wystawiają na dużą próbę. Efekty są bardzo różne. Część par bardzo zbliża się do siebie, umacniają się także relacje rodziców z dziećmi. Niektórzy właśnie w czasie pandemii zdecydowali się na powiększenie rodziny. Nie brakuje jednak i takich przypadków, kiedy częste przebywanie rodziny w domu stwarza problemy. Partnerzy nieprzyzwyczajeni do takiego trybu życia zaczynają się częściej kłócić. Zazwyczaj są to kłótnie o podział domowych obowiązków.